نیروگاه خورشیدی حمایتی

Untitled-1

درباره نیروگاه های خورشیدی حمایتی بیشتر بدانید…

ایجاد شغل پایدار، درآمد قابل اتکا برای خانواده های کم برخوردار و تزریق برق در شبکه سراسری، مکملی جهت رشد صنعت تجدیدپذیر و ایجاد شبکه پایدار برق است.

شرکت نیرو نویان قشم (NNQ Energy)در راستای توسعه نیروگاه های خورشیدی کوچک مقیاس، اقدام به ارائه سامانه های خورشیدی۵ کیلوواتی با بهره گیری از بهترین تجهیزات روز دنیا نموده است.

  • بهره مندی از مهندسین متخصص در زمینه طراحی مهندسی، تیم بازرگانی داخلی و خارجی توانمند و تیم اجرایی مجرب در این مسیر، امکان ارائه خدمات خورشیدی را با بهترین قیمت ، بهترین شرایط گارانتی تجهیزات و سامانه را میسر نموده است. ما مفتخریم که به همراه پروژه های مگاواتی خورشیدی خود گام موثری در راستای تحقق اهداف توسعه انرژی های تجدیدپذیر پایدار و توسعه عدالت اجتماعی به وسیله توانمند سازی اقشار کم برخوردار و محروم جامعه برداشته ایم.
  • احداث چند صد سامانه خورشیدی ۵ کیلوواتی حمایتی و طرح جهاد روشنایی با همکاری ارگان های مختلف دولتی و مردمی و برنامه ریزی برای احداث و تامین تجهیزات چند هزار سامانه دیگر سندی بر این مدعی می باشد.
  • آموزش خانوار تحت پوشش سازمان های حمایتی به موازات اجرای پروژه های خورشیدی در مناطق محروم از جمله گام های این مجموعه در این راستا بوده است.

۱. احداث این نیروگاه ها با چه هدفی انجام خواهد شد؟

  • کسب درآمد افراد کم برخوردار از تولید و فروش برق
  • رفع فقر در مناطق روستایی و محروم

۲. چه کسانی میتوانند متقاضی احداث این نیروگاه ها باشند؟

کلیه ساکنان روستاها و شهرهای محروم کشور و افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی

۳. آیا قراردادی بین متقاضی و سازمان های مربوطه منعقد میشود؟

بله انعقاد قرارداد خرید تضمینی بین متقاضی، شرکت توزیع و پیمانکاران صورت میگیرد.

۴. خرید برق تولیدی از این نیروگاه ها و تسهیلات آن به چه صورت است؟

تا سقف ۱۲۰ میلیون تومان تسهیلات بابت احداث نیروگاه خورشیدی حمایتی در مناطق محروم داده میشود. قراردادی بین متقاضی و ساتبا به عنوان ضمانت باز پرداخت تسهیلات منعقد می شود که نزد بانک پذیرفته میشود. بانک اقساط تسهیلات را از وجوه واریزی ساتبا به حساب متقاضی کسر و باقیمانده را در اختیار متقاضی قرار میدهد.

*همچنین قرارداد خرید تضمینی برق به عنوان وثیقه بانکی قابل قبول است.

۵. آیا متقاضی برای دریافت وجوه واریزی باید در بانک حساب افتتاح کند؟

بله متقاضی باید در بانک عامل افتتاح حساب نماید و مجوز حق برداشت توسط بانک از حساب متقاضی به حساب مجری احداث نیروگاه خورشیدی را اعطا نماید.

* در دوره احداث نیروگاه حساب های افتتاح شده توسط متقاضیان از سوی بانک مسدود شده و بانک صرفا حق برداشت و انتقال به حساب مجری احداث نیروگاه را دارد.

۶. آیا امکان احداث نیروگاه به صورت تجمیعی وجود دارد؟

بله هم به صورت انفرادی و هم به صورت تجمیعی میتوان نیروگاه خورشیدی حمایتی احداث کرد.

۷. تفاوت نیروگاه انفرادی و تجمیعی در چیست؟

تفاوت نیروگاه تجمیعی با انفرادی در این است که در نیروگاه تجمیعی قرائت میزان انرژی تولیدی نیروگاه از طریق یک کنتور به صورت یکجا در هر ماه و تقسیم کل میزان تولیدی نیروگاه بر تعداد خانوارها(با فرض یکسان بودن ظرفیت اختصاص یافته به هر خانوار) میباشد. پس از محاسبه مبلغ ریالی انرژی تولیدی و کسر بازپرداخت وام دریافتی (که به حساب مجری احداث نیروگاه واریز شده بود)، درآمد هر خانواده به حساب متعلق به آن ها توسط ساتبا واریز خواهد شد.

۸. سامانه خرید تضمینی برق نیروگاه خورشیدی چیست؟

مهرسان، سامانه ملی خرید تضمینی برق از نیروگاه خورشیدی است.

۹. اندازه گیری برق تولیدی از چه طریقی صورت میگیرد؟

افتتاح و بهره برداری از نیروگاه ها در سامانه مهرسان ثبت و اندازه گیری برق تولیدی و پرداخت صورتحساب ها از این طریق میسر میباشد.

۱۰. چه تعداد نیروگاه های خورشیدی حمایتی(۵ کیلوواتی) در روستاها و مناطق محروم احداث خواهد شد؟

۵۵۰ هزار نیروگاه ۵ کیلوواتی طی ۵ سال

به اشتراک بگذارید
NNQ Videos .