نیروگاه خورشیدی شهید فخری زاده اردکان یزد با حضور وزیر صنعت افتتاح شد

نیروگاه خورشیدی شهید فخری زاده اردکان یزد با حضور وزیر صنعت افتتاح شد

به گزارش خبرنگاران ایرنا از یزد نیروگاه خورشیدی شهید فخری زاده مجتمع صنعتی و معدنی چادرملوی شهرستان اردکان یزد روز شنبه در مراسمی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد.
این نیروگاه با سرمایه گذاری یکهزار و ۶۵۰ میلیارد ریال و در فضایی به وسعت ۳۰ هکتار راه اندازی شده و ظرفیت آن ۱۰ مگاوات از نوع ردیاب تک محوره است و سالانه ۲۶ میلیون کیلووات ساعت برق تولید می کند.

photo 2022 01 05 18 24 41 10

وزیر صمت در این مراسم گفت: قانون آزادسازی معادن مدتهاست اجرا نشده که با همراهی دولت و مجلس به زودی و ظرف چند هفته آینده اجرا می شود.
علی رضا رزم حسینی عنوان کرد: این قانون یک فرصت طلایی برای معدنکاران کشور است و در آن سرمایه های جدیدی در حوزه معادن صورت خواهد گرفت؛ شاید مخالفت هایی و شاید پارتی بازی هایی در این زمینه وجود داشته باشد اما مقاومت کرده و قانون را اجرایی می کنیم.

وی با اشاره به وضعیت معیشتی و فشارهای اقتصادی بین المللی گفت: وزارت صنعت و مجموعه دولت با توجه به بضاعتی که دارند در زمینه فراوانی کالا حرکت کرده اند و امروز کالاها در گمرکات ما با کمترین ماندگاری آزادسازی می شوند.

رزم حسینی در ادامه، یزد را استانی توسعه یافته خواند و با بیان اینکه این استان به زودی به استان صنعتی کشور تبدیل خواهد شد یادآور شد: یکی از مهمترین اقدامات نظام جمهوری اسلامی و بعد از انقلاب، انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی ایران بود.

وی ادامه داد: این طرح یکی از طرح های ناباورانه بود که اوایل با دید تمسخر به آن نگاه می کردند و حتی برخی مانع اجرای آن می شدند اما امروز با همراهی افراد خلاق و بزرگان، بخشی از این امر محقق شده و امروز دیگر صحبت از خط دوم و سوم انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی ایران است.

وزیر صمت عنوان کرد: این خط ۸۲۰ کیلومتر طول دارد و برای ۱۶ هزار نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد کرده و قبل از پایان سال جاری به شهرستان اردکان و به مجتمع چادرملو می رسد وی، معادن را ابزار توسعه و آبادانی هر کشوری دانست و گفت: ایران کشوری نفت خیز و معدن خیز است اما کمترین حرکت را در حوزه اکتشافات معدنی کشور داشتیم که در این دولت و دولت بعدی به سمت اکتشافات جدید معدنی حرکت می کنیم و توسعه صنایع معدنی را انجام خواهیم داد.

یک دیدگاه

  1. توسعه صنایع معدنی خودش باعث ایجاد یک درامد مستقل میشه از طرفی میتونه به مقابله با تغییرات قیمتی انرژی و معدنی در بازار جهانی کمک کنه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

NNQ Videos .